KAYHAN BERKİN

KAYHAN BERKİN
2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü dereceyle bitirdi.London Academy of Music and Dramatic Arts,Akademia Teatralna, St York University, Odin Teatret’in düzenlediği yaz okulları ve  oyunculuk çalışmalarına katıldı. Tiyatro Ti, Gümüşlük Akademisi, Bagaj Performing Arts/Craft Tiyatro, Sekans Yapım/Tiyatro Turuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü, MSM bünyesinde çeşitli oyunlarda rol almış, Elke Petri,Metin Balay,Kerem Karaboğa,Ümit Çırak,Serdar Biliş,Misak Toros,Berna Tunalı ile çalışmıştır.
2014 yılında Sanat yönetmenliğini yaptığı Versus’u Metin Balay ve Kubilay Çamlıdağ ile birlikte kurup” Metin Balay’ın yönettiği Hamlet oyununda ”Hamlet”, ”Vietnam’a Sevgiler” oyununda “Nishina Shinzo”, “Bir Yolluk Daha + Striptiz”,oyununda “Nick” ”Kanlı Düğün” oyununda “Leonardo” rollerinde görev almıştır.
Versus bünyesinde ‘Woyzeck’  ve “Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum” oyunlarını yönetip,2015 ve 2017 yıllarında Arcola Theatre’da Mehmet Ergen’in yönettiği ‘’Clarion” ve 3. Richard” oyununlarında gözlemci yönetmen olarak katılmıştır.
Hamlet 4.yeni tiyatro dergisi emek ve başarı ödüllerinde ”yılın en iyi oyunu” dahil 4 dalda aday olmuş,Hamlet performansı nedeniyle kendisine 22.Lions Türkan Kahramankaptan ödüllerinde ”yılın en başarılı erkek oyuncusu” ödülü verilmiştir.
Bu sezon Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu için “Hırsız” , 1001 Sanat için de Arthur Miller’ın yazdığı “Bedel” oyununu yönetmiştir.
Peter Handke’nin yazdığı solo performansı “Seyirciye Sövgü” 19 Ocak’ta Talimhane Tiyatrosu’nda ilk oyununu oynayacak.
Versus haricinde Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nun da sanat yönetmenliğini yapmaktadır.