5. Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödülleri’nin adayları açıklandı / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum 4 Dalda Aday

5. Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödülleri’nin adayları açıklandı
07.04.2017 22:46 KÜLTÜR SANAT

Bu yıl 5. kez düzenlenecek olan Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ulus Meyve Bahçesi’nde gerçekleşen basın toplantısında Yeni Tiyatro Dergisi Koordinatörü Yetkin Yüksel’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Jüri üst kurulu ve Yeni Tiyatro Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yar.Doç. Dr. Erbil Göktaş bu yılki “Onur Ödülü” nün Tuncer Cücenoğlu’na verileceğini açıkladı.

5-yeni-tiyatro-emek-ve-basari-odulleri-nin-adaylari-aciklandi-270255-1.

22 kategoride ödülün aday listedinin açıklandığı basın toplantısına, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mürvet Günday, Yeni Tiyatro Dergisi Jüri Üst Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof.Dr. Erhan Tuna, ünlü oyuncular Nedim Saban, Alican Yücesoy, Tarık Şerbetçioğlu ve daha birçok tiyatro emekçisi, oyuncusu katıldı.

5-yeni-tiyatro-emek-ve-basari-odulleri-nin-adaylari-aciklandi-270254-1.

5 Mayıs’ta Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek törende bu yıl ilk kez ‘Tiyatro Mekanları Özel Ödülleri’ de verilecek.

5-yeni-tiyatro-emek-ve-basari-odulleri-nin-adaylari-aciklandi-270256-1.

Bu yılki adaylar şöyle:

YENİ TİYATRO DERGİSİ 5. EMEK VE BAŞARI ÖDÜLLERİ ADAYLARI – 2017

EMEK ÖDÜLÜ KAZANANLAR

Dr. Efdal Sevinçli – (Araştırmacı-Yazar)

Jale Birsel – (Oyuncu)

Sevgi Türkay – (Kostüm Tasarımcısı)

Zihni Göktay – (Oyuncu)

Tiyatrokare / Nedim Saba

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”

ve Av. Murat Hazinedar (Beşiktaş Belediyesi Başkanı)

Onur Ödülü: Tuncer Cücenoğlu

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN YAPIMI ADAYLARI

Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara

Ahududu / Tiyatrokare

Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Ayrılık / Tiyatroevi

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI

Barış Arman /Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Savaş Özdural / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara

Nedim Saban / Ahududu / Tiyatrokare

Tarık Şerbetçioğlu / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Semih Çelenk / Ayrılık / Tiyatroevi

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Zeynep Gülmez / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara

Sevinç Erbulak /Ayrılık / Tiyatroevi

Hülya Aydın / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu

Hande Katipoğlu / Her Aşk Biraz Komiktir / İstanbul Komedi Tiyatrosu

Pamela Spence / Aşk Listesi / Tiyatro Şenay

KOMEDİ / MÜZİKAL DALINDA YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCUADAYLARI

Yosi Mizrahi/ Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak’la Kara

Can Başak / Şahane Züğürtler / İBB Şehir Tiyatroları

Kerem Atabeyoğlu / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu

Ceyhun Fersoy / Tuhaf Bir Pazar Günü / 1001 Sanat

Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

YILIN YAPIMI ADAYLARI

Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları

YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI

Nurkan Erpulat / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Şahika Tekand / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Ersin Umut Güler / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Güray Dinçol / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Yunus Emre Bozdoğan / Ebedi Barış / Entropi Sahne

YILIN EN İYİ KADIN OYUNCU ADAYLARI

Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne

Sennur Nogaylar / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

Pınar Akkuzu – Gülden Arsal / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Jülide Kural / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Nergis Öztürk /Akciğer / Tiyatro.İN

YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Mert Turak / Karıncalar (Bir Savaş Vardı) / İBB Şehir Tiyatroları

Erdal Beşikçioğlu / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Reha Özcan / Ted Bundy / Tiyatro Keyfi

Alican Yücesoy / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Tolga İskit / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN YARDIMCI ROLDE KADIN OYUNCU ADAYLARI

Elif Ürse – Yelda Baskın / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Emel Çölgeçen / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu

Ece Okay / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Merve Dağlı / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Ayşe Tunaboylu / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN YARDIMCI ROLDE ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Saygın Soysal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Yiğit Özşener / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Erol Ozan Ayhan / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Baran Güler – Serdar Yeğin – Olgun Toker / Ebedi Barış / Entropi Sahne

Cenk Dost Verdi / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

YILIN UMUT VEREN KADIN OYUNCU ADAYLARI

Yağmur Anaz / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu

İmer Özgün / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli

Pelin Abay / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Gökçe Kırgız / Kundakçı / Oyun Atölyesi

Damla Ece Dereli / Huzur / İstanbul Devlet Tiyatrosu

ERKAN YÜCEL YILIN UMUT VEREN ERKEK OYUNCU ADAYLARI

Efe Ünal / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Aybar Taştekin / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Talha Kaya / Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro

Onur Berk Arslanoğlu / Godot’yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Kutay Şahin / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

YILIN EN İYİ DEKOR TASARIMI ADAYLARI

Cem Yılmazer / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

M. Nurullah Tuncer – Sırrı Topraktepe / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Barış Dinçel / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Behlüldane Tor / Erkek Parkı / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Cihan Aşar / Allahaısmarladık Cumhuriyet / Tiyatro Tatavla

YILIN EN İYİ KOSTÜM TASARIMI ADAYLARI

Tomris Kuzu / Kozalar / Pangar Tiyatro

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Makbule Mercan / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Medine Yavuz Almaç / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Tanju Babacan / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

YILIN EN İYİ IŞIK TASARIMI ADAYLARI

Mustafa Bal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Kemal Yiğitcan / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Mustafa Türkoğlu / Son / İBB Şehir Tiyatroları

İ. Önder Arık / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Akın Yılmaz / Giydirici / İstanbul Devlet Tiyatrosu

YILIN EN İYİ OYUN MÜZİĞİ ADAYLARI

Didem Atasoy / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Okyay Göksu / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro

Çağrı Beklen / Kundakçı / Oyun Atölyesi

Yasin Soyöz, Arda Özkan, Güney Kumaş/ Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro

Yücel Arzen / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

YILIN EN İYİ HAREKET VE DANS DÜZENİ

Melek Yel / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro

Tamer Serkan Subaşı / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Selçuk Göldere / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Yeşim Alıç / Jennifer’in Düğünü / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Gülce Uğurlu / Ev’vel Zaman / Gülce Uğurlu

YILIN TİYATRO EKİBİ

Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

O (Hakkari’de Bir Mevsim) / Sarı Sandalye

İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu? / Tiyatro Adam

Çekim / Görmeyeri

AYDIN ARIT YILIN YAZARI

Hakan Tabakan / Mağrur Fil Ölüleri / Semaver Kumpanya

Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne

Barış Yücedağ / Bay Jerry’nin Yeri / Kabile Tiyatro

Özge Korkmaz / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli

Özgür Kaymak / Son / İBB Şehir Tiyatroları

TÜRKÇEYE KATKI ÖDÜLÜ

Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Olcay Poyraz / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

Attila Geridönmez – Aydan Balkır Golüoğlu / Dünyaya Gözlerimden Bak / Tiyatro D22

Barış Arman / Akciğer / Tiyatro.İN

Canan Şahin / Ebedi Barış / Entropi Sahne

YILIN DRAMATURGU

Dilek Tekintaş / Macbeth / İBB Şehir Tiyatroları

Gökhan Aktemur /Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Yeşim Gökçe / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ceren Ercan / Kıran Resimleri / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Onur Atacan / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

YILIN OYUN FOTOĞRAFI

Murat Muratal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Nesrin Kadıoğlu / Karıncalar / İBB Şehir Tiyatroları

Kıvanç Niş / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Orhan Cem Çetin- Saygın Serdaroğlu / Joko’nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Murat Dürüm / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro

ÖZEL ÖDÜLLERİ KAZANANLAR

YILIN ÇOCUK OYUNU

Antalya BB Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Birimi

Zizu’yla Zeze’nin Maceraları (Yazan-Yöneten: Hazal Kalfa) Perdesiz Performans

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Para / Antalya BB Şehir Tiyatroları

TİYATRO MEKANLARI ÖZEL ÖDÜLLERİ

Baba Sahne (Şevket Çoruh)

Sahne Ankara (Serhat Kılıç / Serhat Nalbantoğlu)

Duru Tiyatro (Emre Kınay)

Moda Sahnesi (Kemal Aydoğan)

Bitiyatro (Laçin Ceylan)

Su Gösteri Sanatları Sahnesi (Nazif Uslu)

Teşekkür Plaketi: Kayhan Matbaası / Ali Ekber Daşdöğen