17. Direklerarası Seyirci Tiyatro Ödülleri Belli Oldu / En İyi Koreografi: Melek Yel, Kanlı Düğün

XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri İstanbul Ödülleri sahipleri bugün açıklandı.

Ödül Töreni 19 Nisan Çarşamba günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

En İyi Koreografi Koreografi: Melek Yel, Kanlı Düğün, Versus Tiyatro

En İyi Özgün Tiyatro Müziği: Çağrı Beklen, Oyun Atölyesi

En İyi Efekt Tasarımı: Erhan Aşar, Karıncalar _ Bir Savaş Vardı, İBB Şehir Tiyatroları

En İyi Işık Tasarımı: Önder Arık, Coriolanus, İstanbul Devlet Tiyatrosu

En İyi Kostüm Tasarımı: Hilal Polat, Kel Şarkıcı,Taşra Kabare

En İyi Sahne Tasarımı: Behlüldane Tor, Huzur, İstanbul Devlet Tiyatrosu

En İyi Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Begüm Gülsoy, İki Efendinin Uşağı Alaturka, Mahallenin Gençleri

En İyi Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Berker Güven, Yen, Craft Tiyatro

En İyi Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu: Sahne Altı, Romeo ve Juliet’in Tarifsiz Hikayesi

En İyi Küçük Salon Kadın Oyuncu: Merve Dizdar, Yutmak, Craft Tiyatro

En İyi Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serdar Yeğin, Ebedi Barış, Entropi Sahne

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Komedi Kadın Oyuncu: Demet Evgar, 39 Basamak, Müşterek

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Anıl Çelik, Hey Mexico, Tiyatro 21

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Sanem Öge, Enayi, Ya Da Tiyatro

En İyi Yardımcı Yardımcı Erkek Oyuncu: Doğan Akdoğan, Vanya, Sonya, Maşa ve Spike, Tiyatro Pera

En İyi Kadın Oyuncu: Nergis Öztürk, Akciğer, Tiyatro.İN

En İyi Erkek Oyuncu:Celal Kadri Kınoğlu, Giydirici, İstanbul Devlet Tiyatrosu

En İyi Komedi Ensemble: İki Efendinin Uşağı Alaturka, Mahallenin Gençleri

En İyi Ensemble: Joko’nun Doğum Günü, Yolcu Tiyatro

En İyi Özgün Yeni Oyun: Yaşlı Çocuk, GalataPerform

En İyi Özgün Yeni Oyun: Ev’vel Zaman, Gülce Uğurlu

En İyi Yenilikçi Tiyatro: Şatonun Altında, Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

En İyi Oyun Yazarı: Hakan Tabakan, Mağrur Fil Ölüleri, Semaver Kumpanya

En İyi Yönetmen: Nurkan Erpulat, Gülünç Karanlık, Bakırköy Belediye Tiyatroları

En İyi Tek Kişilik Prodüksiyon: Aşiyan, Ezop Sahne

En İyi Müzikal – Müzikli Oyun: Hedwig ve Angry Inch, Kazan Dairesi

Sürekli Mükemmeliyet: Tilbe Saran

En İyi Prodüksiyon: Gülünç Karanlık, Bakırköy Belediye Tiyatroları